Jak dbać o włosy wysokoporowate i skłonne do przetłuszczania się?

Włosy wysokoporowate mają mocno rozchyloną łuskę, a to oznacza, że są podatne na uszkodzenia i często się puszą, a jakby tego było mało dodatkowo przetłuszczają się u nasady. Rzeczywiście takie połączenie nie jest ciekawe. Ale odpowiednio dobrana pielęgnacja pomoże okiełznać kosmyki i sprawi, że staną się piękne i pełne blasku.

Zdrowe nawyki dla Twoich włosów

Pewnie słyszeliście, a może i wprowadziliście zdrowe nawyki do swojego życia. Oznacza to, że należy do diety wprowadzić duże ilości warzyw, za to zrezygnować z tego co szkodzi, czyli z jedzenia typu fast food. I właśnie zdrowe nawyki trzeba zastosować także w przypadku swoich włosów. Mamy tutaj na myśli, że trzeba zrezygnować z tego, co jest dla nich szkodliwe, czyli z nadmiernej stylizacji. Bezwzględnie trzeba ograniczyć prostowanie czy kręcenie włosów gorącym powietrzem. Jeżeli już stawiacie na taką stylizacje, zawsze stosujcie kosmetyki termoochronne. Oczywiście to jeszcze nie wszystko, o czym musicie pamiętać. Ważne jest także to, by suszyć włosy suszarką z jonizacją, co zapobiega puszeniu się włosów. Jeżeli macie czas, to pozwólcie wyschnąć włosom w sposób naturalny. Musimy także wspomnieć o farbowaniu czy rozjaśnianiu włosów. Trudno jest zrezygnować z tych zabiegów fryzjerskich całkowicie, ale można je ograniczyć i wykonywać co 3 miesiące. Wiadomo, że wtedy pojawią się odrosty, ale i one nie muszą być problemem, gdyż wystarczy tylko zdecydować się na tonowanie kosmyków. Odświeża ono kolor i pozwala ukryć odrosty, a do tego nie obciąża włosów.

Nawilżanie włosów – rób to świadomie

Codziennie należy nawilżać włosy, ale też trzeba uważać, aby nie doszło do ich przetłuszczania się. Na sposób pielęgnacji wpływa porowatość. Co to jest porowatość włosów? Jest to stopień odchylenia łuski od kory włosa. Włosy słabe i suche mają ten stopień bardzo wysoki, zaś włosy zdrowe mają wręcz przylegające łuski. Jednocześnie to, że macie włosy niskoporowate nie oznacza, że na skutek niewłaściwej pielęgnacji nie staną się wysokoporowate. Jak więc właściwie nawilżać włosy? Wystarczy tylko stosować kosmetyki regularnie i wybrać takie, które w składzie nie mają SLS czy SLES, za to mają wyciągi roślinne, miód, a także ekstrakty z owoców oraz kwas hialuronowy. Odżywki czy maski trzeba nakładać 2 cm poniżej nasady włosów, bo w przeciwnym razie może dojść do ich przetłuszczania się. Z kolei na skórę głowy najlepiej aplikować maseczkę oczyszczającą z glinką. Usuwa ona nadmiar sebum, a do tego reguluje jego wydzielanie. Raz w tygodniu warto wykonać płukankę. Możecie zrobić ją z zielonej herbaty i rumianku. Zaparzamy susz w proporcji 2 łyżki suszu na 200 ml wody. Czekamy godzinę, aż wystygnie, następnie przecedzamy go i nalewamy na skórę głowy i włosy. Po 10 minutach ponownie myjemy włosy delikatnym szamponem.

Olejowanie włosów – jak je wykonać prawidłowo?

Raz w tygodniu trzeba jeszcze olejować włosy. Wybierzcie olejek kokosowy, który nie powoduje żółknięcia włosów blond. Olejek nakładamy na suche i umyte wcześniej włosy na około godzinę. Włosy warto zabezpieczyć czepkiem kosmetycznym, gdyż w przeciwnym razie możecie zabrudzić swoje ubranie, ale i sofę. Po tym czasie myjemy włosy szamponem z dodatkiem miodu i nakładamy odżywkę z biotyną i gotowe. Możecie także wykonać olejowanie na ciepło. Wystarczy tylko usiąść nad miską z parującą wodą, a reszta pozostaje już bez zmian.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. Ja kiedyś pracowałam w kuchni i to był mega problem więc wiem jak to jest

  2. Zerknę jeszcze tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *