Jak opóźnić pojawienie się zmarszczek?

Pojawienie się zmarszczek na twarzy jest nieuniknione. Wcześniej czy później spotka to każdego. Kluczowe w tym wypadku jest słowo „później”. Jak najbardziej można opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek i nie wymaga to dużych nakładów finansowych ani operacji plastycznych. Chcesz wygrać z upływającym czasem? Zobacz, jak to zrobić!

Kontroluj swoją mimikę

Pierwsze zmarszczki, jakie się pojawiają na twarzy, to tzw. zmarszczki mimiczne. Początkowo będą widoczne tylko w określonych momentach, z czasem zamienią się w zmarszczki stałe. O ile nie ma powodu do niepokoju, gdy będą to zmarszczki w kącikach ust i oczu, świadczące o częstym uśmiechaniu się, to już marsowa mina na czole nie będzie wyglądała tak sympatycznie.

Poproś kogoś zaufanego, by przyjrzał się twojej mimice i wskazał, w których momentach przydałoby się nad nią zapanować. W powiedzeniu, iż złość piękności szkodzi, jest więcej prawdy, niż można by się spodziewać.

Stosuj kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Pamiętaj: one są przeciw zmarszczkom, a nie na zmarszczki, co oznacza, że można je stosować nawet wówczas, gdy jeszcze nie widać zmian na twarzy, albo są bardzo niewielkie.

Jakie serum przeciwzmarszczkowe jest skuteczne? Do najczęściej stosowanych i skutecznych należą serum przeciwzmarszczkowe z witaminą C i kwasem hialuronowym oraz kremy i maski przeciwzmarszczkowe. Niektóre można zrobić samodzielnie w domu.

Sen jest najlepszym kosmetykiem

Nie zapominaj o tym. Regularne wysypianie się sprawia, że twarz jest promienna, radosna i pozbawiona zmarszczek. To właśnie w czasie snu zachodzą wszystkie procesy regeneracyjne, także w obrębie skóry. Niewyspanie od razu widać na cerze, która jest wówczas matowa, ziemista i niestety skłonna do zmarszczek.

Pij wodę

Nieprzypadkowo na zmarszczki bardziej narażone są osoby mające suchą skórę. Im lepiej nawilżona, tym później pojawią się na niej zmarszczki.

Woda to niejako symbol, ale sięgaj po wszystkie napoje nawadniające, w tym herbaty owocowe i soki, a także zupy. Pamiętaj, że dorosły człowiek powinien wypić codziennie dwa litry wody.

Nie zapominaj o aktywności fizycznej

Niech to będzie prawdziwa aktywność, regularne spacery, pływanie, bieganie, jazda na rowerze. Na ile to jest możliwe, postaraj się wyjść z domu, by dać szansę skórze na lepsze dotlenienie.

Aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi, co przekłada się na lepsze dotlenienie i odżywienie komórek. Widać to między innymi właśnie na skórze. Po intensywnym spacerze pierwsze zmarszczki zwykle są wyraźnie spłycone.

Odżywiaj się zdrowo

Niech na twoim talerzu przeważają warzywa, owoce i produkty bogate w przeciwutleniacze. Będą one zwalczały wolne rodniki, a tym samym opóźniały efekty starzenia się skóry. Sięgaj po pełnoziarniste kasze, makarony, ryże, unikaj żywności wysokoprzetworzonej. Zamiast smażenia wybierz pieczenie lub duszenie mięs i ryb.

Rozsądnie korzystaj z kąpieli słonecznych

To prawda, że dzięki opalaniu się zwiększamy poziom witaminy D, ale przecież można opalać wszystko poza twarzą! Krem z filtrem UV powinien być stosowany na twarz codziennie, nawet w sezonie zimowym. Latem warto pamiętać o dodatkowym nawilżaniu twarzy, słońce i wiatr niestety sprzyjają zmarszczkom.

Pożegnaj używki

Alkohol i papierosy to dwaj najwięksi sprzymierzeńcy zmarszczek. Jeśli naprawdę chcesz opóźnić ich pojawienie się, pożegnaj te używki. Portfel też będzie ci za to wdzięczny.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. Dieta też ma gigantyczne znaczenie

  2. Zmarszczki to mogą i przyjść nawet zaraz po 20stce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *