Pierwsza koloryzacja włosów. Co warto o niej wiedzieć?

Farbowanie włosów w domu może być dobrym wyborem dla prostych zmian koloru. Jeśli do tej pory nie miałaś śmiałości, by samodzielnie przeprowadzić koloryzację w domowych pieleszach, czas na zmiany. Na szczęście to nie jest takie trudne. Sprawdź, co warto wiedzieć o pierwsze koloryzacji włosów!

Jak zacząć farbować włosy?

Na początek przemyśl, jaki kolor chcesz nałożyć na włosy. Weź pod uwagę typ urody. Nie wszystkie kolory będą Ci pasowały. Jeśli na przykład masz jasną cerę i ciemne włosy, zmiana na chłodny blond może okazać się niekorzystna. Pamiętaj też, żeby podczas pierwszej koloryzacji nie zaczynać od diametralnych zmian. Na początek najlepiej zmienić kolor o jeden lub dwa tony. Możesz przyciemnić lub rozjaśnić kosmyki.

Musisz też wiedzieć, że w zależności od tego, jak kolor utrzymał się na Twoich włosach, może się okazać, że będzie trzeba zrobić poprawki. Wówczas najlepiej odczekać 1-2 dni, by dać włosom chwilę wytchnienia. W międzyczasie warto je zregenerować.

Jakie produkty wybrać do pierwszej koloryzacji?

Wybierz też odpowiedni produkt do koloryzacji. Dobre farby do włosów dla początkujących to takie, które wypłuczą się z włosów po kilkunastu myciach. Dzięki półtrwałym farbom możesz zyskać bardziej naturalny efekt. Kolor uzyskany z pomocą takiego produktu wypłukuje się stopniowo i równomiernie, dlatego fryzura przez cały czas prezentuje się nienagannie. Jeśli wybierzesz produkt z dodatkiem olejków, włosy będą lśniące i miękkie w dotyku.

Musisz pamiętać, że półtrwałe farby nie pokrywają siwych włosów tak dobrze, jak trwałe. Jeśli Twoja pierwsza koloryzacja ma zakryć siwe kosmyki, od razu wybierz trwałą farbę. Nie wypłukuje się ona z włosów podczas mycia i zachowuje trwały kolor na długo. Jedynym jej minusem jest to, że wnika w głąb struktury włosów i jeśli często nakładasz ją na całej długości, kosmyki szybko staną się matowe i szorstkie.

O czym warto pamiętać przed koloryzacją?

Na pewno o tym, że sam wybór farby to nie wszystko. Owszem dobry produkt ułatwi zabieg i zmniejszy ryzyko podrażnień skóry głowy, ale bez odpowiedniego przygotowania, efekt z pewnością Cię nie zadowoli. Co więc brać pod uwagę?

  1. Uwzględnij długość swoich włosów podczas zakupu farby. Jeśli masz długie lub gęste włosy, jedno opakowanie produktu może nie wystarczyć.
  2. Dokładnie przeczytaj i zastosuj się do instrukcji na opakowaniu produktu. Niewłaściwe mieszanie lub aplikacja może skutkować niepożądanym efektem.
  3. Przed rozpoczęciem aplikacji farby, załóż rękawiczki ochronne i nałóż krem (najlepiej tłusty, który długo się wchłania) na czoło, uszy i skórę wokół linii włosów, aby uniknąć zabarwienia skóry.
  4. Kiedy aplikujesz farbę, upewnij się, że równomiernie pokrywasz każdy pasmo włosów. W przeciwnym razie koloryzacja będzie nierówna i na kosmykach powstaną ciemniejsze lub jaśniejsze plamy, które są wyjątkowo nieestetyczne.
  5. Po upływie czasu trzymania, dokładnie spłucz farbę z włosów. Następnie użyj odżywki lub maski, aby zabezpieczyć włosy i przywrócić im nawilżenie. Staraj się nie używać szamponu do włosów, bo może on już na początku wypłukać pigment z włosów. Jeśli jednak musisz umyć włosy, weź odrobinę delikatnego kosmetyku i rozrzedź go wodą.
  6. Pamiętaj, że kolor po koloryzacji może być intensywniejszy, niż się spodziewasz, ale po kilku myciach stanie się taki, jaki sobie wymarzyłaś.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. Czasem łatwiej to zrobić w domu i taniej dodatkowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *