Dlaczego zabiegi laserowe najlepiej wykonywać jesienią lub zimą?

Zabiegi laserowe dają świetne rezultaty, są bardzo skuteczne, a ponadto mogą być wykonywane całym rokiem, jednak to jesień jest jednym z najlepszych okresów do ich wykonania. Oto kilka powodów:

  1. Mniejsza ekspozycja na słońce: Latem skóra jest często narażona na działanie intensywnego promieniowania UV, co może zwiększać ryzyko poparzeń lub przebarwień po zabiegach laserowych. Jesienią intensywność promieniowania słonecznego jest mniejsza, co zmniejsza ryzyko powikłań po zabiegu.
  2. Mniejsza aktywność na zewnątrz: Latem wiele osób jest bardziej aktywnych na zewnątrz, co może opóźnić proces gojenia się skóry po zabiegach laserowych. W okresie jesienno-zimowym zazwyczaj spędzamy więcej czasu w pomieszczeniach, co sprzyja prawidłowemu procesowi regeneracji skóry.
  3. Zminimalizowane ryzyko reakcji skórnych: Niektóre zabiegi laserowe mogą prowadzić do przemijających reakcji skórnych, takich jak zaczerwienienie, czy obrzęk. W okresie jesienno-zimowym te reakcje są mniej widoczne i szybciej ustępują, dzięki czemu nie jesteśmy wykluczeni z codziennych obowiązków.
  4. Przygotowanie skóry do wiosny i lata: Jesienią możesz przygotować swoją skórę do nadchodzącego sezonu wiosenno-letniego, gdy ubrania odsłaniają większą ilość ciała. Dzięki zabiegom laserowym, takim jak usuwanie owłosienia lub usuwanie przebarwień, czy zamykanie naczynek, możesz cieszyć się gładką i zdrową skórą zarówno wiosną jak i latem.
  5. Dłuższy okres regeneracji: Zabiegi laserowe mogą wymagać pewnego czasu na regenerację skóry po zabiegach. Wykonując je jesienią, mamy pewność, że proces regeneracji będzie zachodził w sposób prawidłowy oraz bezpieczny i da nam oczekiwane przez nas rezultaty.

Kiedy bezpiecznie rozpocząć korzystanie z zabiegów laserowych w salonie kosmetycznym?

Polecamy odczekać około 6 tygodni od ostatniej, intensywnej ekspozycji słonecznej. Dzięki temu mamy pewność, że skóra nie jest podrażniona, a opalenizna świeża.

Dlaczego polecamy rozpocząć przygodę z zabiegami laserowymi już we wrześniu lub październiku?

Niektóre zabiegi wymagają wykonania serii, w krótszych lub dłuższych odstępach czasu. Tak np. depilacja laserowa nóg wymaga około 6 spotkań z częstotliwością co 8-12 tygodni. Zatem? Żeby cieszyć się gładką skórą na kolejne wakacje, nie ma na co czekać.

Pamiętaj, że każda osoba ma unikalne potrzeby i typ skóry, dlatego zawsze warto skonsultować się z kosmetologiem przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabiegów laserowych. W Hamak SPA Chill&Beauty przeprowadzamy bezpłatne konsultacje kwalifikujące do zabiegu. Omawiamy potrzeby, ustalamy plan i nakreślamy efekt, jaki możemy wspólnie osiągnąć. Ty nie musisz się na tym znać, wystarczy, że zaufasz naszej wykwalifikowanej kadrze tak jak wielu innych naszych pacjentów. 

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. Nie wiedziałam że to taka róznica

  2. Wszystkie zabiegi lepsze są zimą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *