Usta na pierwszym planie, czyli jak wykonać taki makijaż?

Makijaż może mieć nie jedną odsłonę. Bardzo modne jest podkreślanie ust jako najważniejszego elementu makijażu. Można zdecydować się na wygląd wampa i krwisto czerwone usta albo usta w kolorze burgundu. Dobrze sprawdzają się też odcienie brązu czy też fioletu. Jak wykonać makijaż, gdzie usta są na pierwszym planie i o czym należy pamiętać?

Zadbaj najpierw odpowiednio o cerę, gdy usta mają grać główną rolę w makijażu

Należy wiedzieć, że gdy usta grają pierwsze skrzypce w makijażu, to cera stanowi dla nich akompaniament, czyli jest ich tłem. Musi być zatem w bardzo dobrym stanie, aby nie były widoczne na niej pajączki, rozszerzone pory czy niedoskonałości. Zatem zanim wykonasz makijaż z ustami na pierwszym planie, najpierw zadbaj o cerę i przygotuj do makijażu także usta. Musisz najpierw gruntownie ją oczyścić. Do tego celu świetnie sprawdzi się płyn micelarny. Zawiera micele, które nie tylko doskonale oczyszczają skórę z resztek makijażu czy sebum, ale również wszelkich zanieczyszczeń. Można jeszcze użyć pianki myjącej na bazie aloesu, która dodatkowo nawilży skórę. W takim przypadku potrzebny będzie jeszcze tonik, który przywróci skórze naturalne pH. Jeżeli na skórze widoczne są skórki, to przed użyciem toniku, a po oczyszczeniu skóry należy wykonać jeszcze peeling. Jeżeli jest wykonywany przed makijażem, to musi być to peeling możliwie najłagodniejszy, czyli enzymatyczny. Warto jednak zaplanować peelingowanie skóry kilka dni przed planowanym wielkim wyjściem, na które planuje się ów makijaż. Gdy skóra jest oczyszczona, to należy nałożyć na nią serum i krem tak jak zwykle. Krem na dzień powinien mieć lekką formułę, aby dobrze się wchłaniał. Warto jeszcze wykonać peeling ust, aby nie były spierzchnięte.

Wybierz odpowiedni odcień pomadki dla siebie, a także jej rodzaj

Oczywiście istotne znaczenie ma dobór odpowiedniej pomadki do ust. Najlepsza pomadka w płynie może zapewnić efekt glow, a jednocześnie wyrazisty kolor. Możesz jednak zdecydować się także na produkt w sztyfcie. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeżeli chodzi o odcień szminki to możesz go dobrać do swojej kreacji albo do typu urody czy też rodzaju makijażu. Jeśli wykonujesz taki w stylu gotyckim, to oczywiście możesz postawić na bardzo ciemne usta, np. w kolorze burgundu, ale równie dobrze wybrać krwistą czerwień.

Wykonaj makijaż, w którym usta są na pierwszym planie krok po kroku

Swój makijaż rozpocznij od oczyszczenia cery. Następnie nałóż podkład dopasowany do jej koloru i rodzaju. Możesz też zaaplikować wcześniej odrobinę bazy pod makijaż. Puder mineralny bardzo dobrze się sprawdzi, a jeśli widoczne są na skórze jakieś niedoskonałości, to przed nałożeniem pudru zaaplikuj korektor w odpowiednim kolorze, a następnie zblenduj go z podkładem. Jeżeli Twoja cera ma tendencję do świecenia w strefie T, to wykonaj mocny baking. Przyda się także, gdy chcesz wykonać cieniowanie na powiekach. Nawet jeśli cień się osypie łatwo go usuniesz. Jednak ponieważ to usta mają być gwiazdą tego makijażu, to postaw raczej na cień w odcieniu nude. Możesz ewentualnie podkreślić powiekę kredką. Sprawdzi się też mocne wytuszowanie rzęs. Przy makijażu ust pamiętaj, by najpierw obrysować je konturówką w kolorze zbliżonym do koloru pomadki. Następnie wypełnij usta kolorem. Możesz dodać odrobinę błyszczyku, ale jeśli wybierzesz pomadkę z winylowym efektem nie będzie to konieczne. Twój makijaż na pewno będzie przyciągał uwagę!

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. Trzeba dbać o usta nie mniej niż o resztę twarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *